הבית בכרם

צילום: עינת דקל

אני שמחה לחלוק אתכם את הפרויקט הכי אישי שלי, את הבית שלנו.

חיכינו לבית הזה הרבה זמן, (20 שנה ליתר דיוק)…,

לפני כ 15 שנה אחרי חיפוש של שנה באזורים שונים בארץ, רכשנו מגרש בהרחבה  של כרם מהר"ל והחלטנו לבנות שם את בית חלומותינו.

התכנון ארך כשנה והבניה נמשכה כשנה וחצי. שנה וחצי שבה ביליתי כל יום בשטח עם הקבלנים ופיקחתי על הבניה, וכמובן למדתי עליה המון….

מההתחלה ידעתי מה אני רוצה וחלמתי על הקונספט שרציתי שנים.

לאורך השנים אספתי גזרי תמונות והשראה של הדברים היפים שרציתי שיהיו בבית, חיפויי אבן, צבעים, וחומרים שרציתי לשלב בביתנו.

במקביל, התחלתי לחפש היכן ניתן למצוא פריטים וחומרים אלו, למדתי על איכות החומרים, המאפיינים השונים, ההבדלים בין הסוגים השונים, יתרונות וחסרונות ופרקטיקה בחיים ולא פחות חשוב המחירים והעלות תועלת של החומרים השונים.

במסע הזה למדתי המון, צברתי ידע רב בתחומים אלו החל מבחירת חומרים, שילובם ועד הכנת תמחור ובחירה בהתאם לתקציב העומד לרשותי להשגת התוצאה הטובה ביותר האפשרית.

בתהליך הבניה של הבית שלי מימשתי חלק רב מהידע שצברתי עם השנים, רק שהפעם היה כאמור מדובר בבניה מהיסוד ועד הכניסה.

בתהליך עצמו, צברתי ידע נוסף מהשטח וחוויתי את חווית הבניה על בשרי…

הקדשתי חשיבות רבה על תכנון המרחב על פי גודל המשפחה, עם מחשבה קדימה על העתיד, חשיבה על פרקטיקת החיים ויצירת הרמוניה ותחושה של חמימות שאנחנו אוהבים, בחירה של מאפייני הבית, בחירת חומרי הגמר, הכיורים המיוחדים, הנגרות המעניינת, הדלתות היפות, קורות עץ בסלון, מראה המקלחות, החלונות, איך נראה הבית מבחוץ והזרימה הטבעית שלו עם הגינה וכו…כל החלומות אט אט החלו להתחבר ולקבל צורה בבית לשביעות רצוני.

תוך כדי הבניה, הגיעו הרבה אנשים לאתר (שכנים בתהליכים דומים , חברים בשלבי בנייה ועוד) והחלו להתייעץ איתי על התהליך. שמחתי לשתף אותם מניסיוני ומהידע אותו צברתי.

כבר אז, חלק מהאנשים החלו להציע לי הצעות עבודה בתהליכי בנייה ועיצוב עבורם, בקשות שהלכו וגדלו בעיקר לאחר ביקור בבית עם סיומו.

הפידבק שקיבלתי מהאנשים ובעיקר ההנאה גרמו לי להבין שאני טובה מאוד בתחום זה ואני נהנית ואוהבת את זה מאוד.

סיימנו לבנות את הבית ולהגשים את החלום. אבל, רגע לפני המעבר אליו, בעלי קיבל קידום נוסף וזה היה רגע שבו הייתי צריכה לוותר (מבחירה אך עם מחויבות ) על המעבר בכאב גדול ולהמשיך לגור בבסיסים..

המשכנו לנדוד… האהבה והתשוקה לעיצוב הייתה בי מאז שאני זוכרת את עצמי במהלך השנים בבסיסים.

בתום שנתיים של חיים בדרום בבסיס נבטים עברנו להתגורר בסינגפור במסגרת שליחות מטעם משרד הביטחון.

שוב חווית חיים מעצבת ובתוכה חווית העיצוב והמעבר, הפעם במדינה זרה. שוב זכיתי להעשיר את עצמי בסגנונות עיצוב וחומרים שונים באסיה בכלל ובסינגפור בפרט (ביקרתי בתערוכות ריהוט, בנייה, פרויקטים וכו').

לפני כשש שנים חזרנו מהשליחות בסינגפור לכרם מהר"ל, שליחות של 3 שנים שהייתה חוויה משפחתית מדהימה, מלכדת ובעיקר מגלה עולם. סוף סוף, 7 שנים אחרי שסיימנו את הבנייה… הגענו לבית שלנו בכרם מהר"ל.

כשנה וחצי לפני החזרה ארצה, חזרתי לקלסר שבו אספתי את כל החלומות שלי על הבית והתחלתי לדייק את הבחירות שלי.

התחלתי בבחירת האווירה שרציתי בבית, והסגנון העיצובי על מנת לקבל את ההרמוניה אותה אני מחפשת. בהתאם, בחירת צבעים וסוגי חומרים לבית ולריהוט, וילונות, גופי תאורה וכו' . המשכתי בתכנון הריהוט, מקלחות וכל החללים בבית. החלטתי שזו הזדמנות לנסות ולמצוא חלק מהפריטים באסיה. משם, יצאתי להרפתקה–  אחרי חיפושים רבים וביקור בתערוכות ריהוט באסיה, נסעתי לסין. במהלך 5 ימים של שוטטות מטורפת ,עם סוכן סיני ובעלי שהגיע באמצע להציל את המצב, מצאתי 3 ספקים שהסכימו לייצר עבורי את הריהוט שחלמתי עליו, בגימור שרציתי, בבדים שחלמתי עליהם ובמחיר שפוי.

3 חודשים עבדתי על ההזמנה כל יום מספר שעות עם הספקים…עד שראיתי את הסחורה בארץ , מאושרת מהתוצאה והשאר היסטוריה..עוד פרק מעשיר של ניסיון וחוויה בעיצוב ובנייה.

וכבר 6 שנים שאנחנו נטועים סוף סוף באותו המקום מבלי לנדוד שוב (עד הודעה חדשה…).

דילוג לתוכן