הברזון שהפך לברבור – בית פרטי ביוקנעם

צילום: עינת דקל

הם הגיעו אלי דרך המלצה חמה אחרי שהיו אצל ארבע מעצבות לפני…

איתך כבר בפגישת ההיכרות איתי, הם הסתכלו אחד על השני ואמרו, אנחנו רוצים להתקדם את מביאה משהו אחר שאף אחת לא הביאה לפניך…

ועם מחמאה כזו גדולה יצאנו לדרך.

התקציב היה הדוק מאוד והבית הצריך המון עבודה, החלפת תשתיות מאסיבית– חשמל וצנרת, פירוקים של מדרגות מחוץ לבית, סורגים, החלפת חלונות, החלפת דלתות, הורדת קורה, הדבקת ריצוף, בניית פרגולות מקדימה ומאחור, הנחת פרקט, טפטים, תאורה, ריהוט, החלפת שערים וגדרות, אקססוריז ועוד ועוד כל אלו נאספו לתכנון מדויק לפרטי פרטים שהתבטא בתוכניות מפורטות, לוחות השראה, שעות של פינטרסט, ימי קניות ממוקדים ויעילים, המון ווצאפים, שיחות טלפון הצעות מחיר, בדיקות, ביקורי שטח, שיחות עם קבלנים, גישורים, צחוקים והמון פתרונות יצירתיים – ככה זה בפרויקטים שלי כשהליווי צמודאבל כשאני מעצבת בתים, אני קודם כל מעצבת למשפחה ולאנשים והווייתם תמיד לנגד עיני.

הלקוחות שאני הכי אוהבת לעבוד איתם הם הילדים וחשוב לי לשתף גם אותם. התהליך איתם מרתק ומשמעותי לא פחות… אני יושבת איתם, מראה להם צבעים, מרקמים, חומרים, לומדת עליהם, שואלת את ההורים עליהם, יוצאת איתם לקניות ועוד ועוד…

לפעמים אני מוצאת שיש ילד/ה בבית עם צרכים מיוחדים, ומבחינתי התכנון ועיצוב הבית חייב לתמוך בו, להנעים ולהתאים את הסביבה הפיסית לצרכים שלו. לייצר לו חדר וחלל שבו הוא יוכל לממש את הפוטנציאל שלו וליהנות בו יחד עם כל בני המשפחה.

אחד החדרים למשפחה הזו הוא כזה…

חדר לילדה מדהימה, מיוחדת במינה שאחרי שלמדתי את המאפיינים המיוחדים שלה בעזרת ההורים, ייצרנו לה את הפינה הקסומה שלה – מדף שעליו יש את כל תמונות המשפחה והיא יכולה לשחק איתן, להחליף את הסדר ולשים בחזרה, מראה שתלויה בגודל שלה , מנורה שמייצרת צללים כי היא מאוד אוהבת תיאטרון צללים והדבר שהיא הכי אוהבת זה לפתוח ולסגור ברזים, מפסקים, מנעולים, לחבר שקע ותקע וכדומה…

אז…,כקינוח לסוף הפרויקט אני והנגר המדהים שליווה אותנו בפרויקט מחיבורים בעץ לה בנינו לה לוח כזה שחלקו ממפסקים שפורקו בבית במהלך השיפוץ, משקפי שמש וספינרים שהילדים שלי תרמו. מנעולים שאספתי בזמן התהליך, דמויות שתפרתי להם סקוטשים ועוד… את ההפתעה הזו הבאנו אני והנגר גלעד בסוף הפרויקט ותלינו לה בחדר בגובה שלה שתוכל לפרק מתי שהיא רוצה …חדר בדיוק בשבילה!

מאחלת למשפחה המדהימה הזו, שסמכה עלי מהרגע הראשון ליהנות מהצימר המפנק שלהם.

דילוג לתוכן