מחושך לאור – הבית שנשרף – בית פרטי בניר עציון

צילום: שירן כרמל

נשמע מפחיד נכון?!

אז בדיוק כמו שזה נשמע, כך קיבלתי את הבית הזה או כפי שאני קוראת לו, הבית השרוף.

זה היה יום שישי בצהריים, ההכנות לשבת היו בעיצומן והם קפצו לכמה סידורים וכשחזרו כבר הכל נשרף

המזל הגדול שאף אחד לא נפגע… ורוב האש כילתה רק את קומת הקרקע, אבל הפיח והריח נגע בהכל.

ואני, קיבלתי טלפון מספר ימים אחרי…

זו הייתה פעם ראשונה ומקווה שאחרונה בשבילי לראות בית שנשרף.

ועם המראות השחורים האלה יצאנו לאתגר המרתק הזה.

שיפוץ בית שרוף, זה ממש לא שיפוץ רגיל, כיוון שהבית נחשף לטמפרטורות חום מאוד מאוד גבוהות, ולכן, יש צורך לבדוק את היסודות ובעיקר להסיר ולנטרל את הפיח והריח שנתפס בקירות ולכל מה שנותר בבית…

בנוסף, ההרס שנגרם כתוצאה מהמים ששפכו מכבי האש נתן את אותותיו בבית ונזקק לטיפול מעמיק. בנוסף טיפלנו במערכות נוספות כמו: חשמל, אינסטלציה, מיזוג ועם כבר אז גם חימום תת ריצפתי.

מי שכבר מכיר אותי יודע, שאני מאוד אוהבת אתגרים ומיד ניגשתי למלאכת הלימוד והעמקתי בלימוד על טיפול בקירות ובמבנים אחרי שריפה.

כשניגשתי למלאכת תכנון הנגרות בבית הזה שנשרף ובמטבח בפרט, קיבלתי בקשות והרבה חלומות… ״אני רוצה מטבח מעץ מלא- זה החלום שלי ושיהיה מאלון ותעשי לנו כמה שיותר אזורי אחסון, יש לנו מלאאאא כלים, גם ליום יום, גם לפסח, גם חלבי וגם בשרי, גם צריך שתהיה הפרדה מוחלטת לרגישות מזון מיוחדת. גם כלי קודש, מלא מפות, כלי הגשה ועוד … בקיצור גם וגם וגם". ו"חסר לנו המון אור במטבח, אנחנו רוצים גם משטחי עבודה רחבים כי אנחנו אוהבים לבשל ביחד ונהנים. ושלא נשכח גם אי ענק נוח ומתאים".

ואני  ככזו שאוהבת להגשים חלומות אספתי את כל הבקשות והרצונות: תכננתי, עיצבתי, התאמתי ודייקתי ללקוחות שלי את כל הרצונות על פי הצרכים והחלומות.

תודה ללקוחות שלי שבוחרים בי ללוות אותם כל פעם מחדש – וממליצה ללחוץ על הלינק שלפני ולראות איך זה היה נראה לפני…

דילוג לתוכן